Jaké jsou výhody užívání vitaminu C?

Vitamin C, známý též jako kyselina askorbová, je důležitým vitaminem pro lidské tělo. Jeho užívání má pro naše zdraví řadu pozitivních účinků. Proč byste ho i Vy měli užívat?

Má silné antioxidační účinky

Vitamin C je silný antioxidant, který pomáhá chránit buňky před poškozením způsobeným volnými radikály. Působí preventivně proti vzniku rakoviny, stárnutí a některých dalších chronických onemocnění.

Posiluje imunitní systém

Vitamin C podporuje imunitní systém tím, že zvyšuje produkci bílých krvinek, které bojují proti infekcím. Pravidelný přísun vitaminu C může pomoci snížit riziko infekčních onemocnění, jako je nachlazení a chřipka.

Podporuje hojení ran

Vitamin C je důležitý pro tvorbu kolagenu, proteinu nezbytného pro hojení ran, regeneraci tkání a zdraví kůže. To pomáhá urychlit proces hojení po zranění nebo chirurgickém zákroku.

Zlepšuje zdraví kůže

Díky svému vlivu při tvorbě kolagenu může vitamin C přispět k udržení zdravé a mladistvé pleti. Pomáhá také snižovat výskyt vrásek a pigmentových skvrn.

Podporuje zdraví očí

Vitamin C pomáhá chránit oči před různými očními onemocněními, jako je katarakta a degenerace sítnice.

Snižuje stres

Některé studie naznačují, že vitamin C může pomoci snižovat hladinu stresu a zlepšovat tak celkovou psychickou pohodu.

Pomáhá udržovat správný krevní tlak

Pravidelný přísun vitaminu C může přispět k udržení zdravého krevního tlaku, což má pozitivní vliv na kardiovaskulární zdraví.

Podporuje absorpci železa

Vitamin C zvyšuje absorpci železa z rostlinných potravin, což může být užitečné pro vegany a lidi, kteří mají riziko nedostatku železa.

 

Návrhová plocha 1

Vitamin C má pro naše zdraví řadu pozitivních účinků. Zdroj: Canva

 

Drink MAYA Vám kromě důležitého vitaminu C dodá i další zdraví prospěšné látky, jako je kurkumin, šípkový extrakt nebo esenciální aminokyseliny. Naskočte na vlnu zdraví!

Zpět do obchodu