ČASTÉ DOTAZY

Má slovo Maya nějaký význam?

Slovo Maya se používá jednak jako ženské křestní jméno, ale je to také v hebrejštině označení pro pramen. A protože Maya je jakýmsi „pramenem zdraví“, označení přesně koresponduje s posláním výrobku.

Je možné považovat Mayu za lék?

Maya není lék, nýbrž je to doplněk stravy obsahující vitamín C, kurkumin a další látky v lipozomální formě, která umožňuje mnohem účinnějšímu vstřebávání. Lipozom totiž vytvoří tukový ochranný obal, který dopraví vitamín a další látky do cílových buněk. Díky lipozomu jsou látky chráněny před agresivními žaludečními kyselinami, enzymy, změnou PH, před oxidací a lipozom také umožňuje snadnější vstřebávání ve stěnách tenkého střeva, odkud látky putují dále. Vstřebatelnost a tím i účinnost těchto látek je tak mnohem větší (v rozmezí 90 až 98 %) oproti běžné formě vstřebání (8 až 20 %). Výroba látek v lipozomální formě je možná pomocí speciálního zařízení, které vlastníme a díky specifickému výrobnímu procesu, což není úplně obvyklé a běžné.

Mohou Mayu užívat i děti? Existují skupiny osob, kterým Mayu nedoporučujete?

Mayu mohou užívat děti starší 3 let a ženy, které nejsou těhotné.

V jakém období roku doporučujete užívat Mayu?

Ideální je brát Mayu v průběhu celého roku, protože Maya podporuje imunitu, dodává energii, posiluje nervový systém, má pozitivní vliv na pleť, má protizánětlivé účinky a celou řadu dalších funkcí. Informace o účincích vitamínu C, kurkuminu a dalších látkách obsažených v Mayi jsou obecně známé a dostupné nejen na internetu, takže si je může každý ověřit.

Kdy je v průběhu dne nejlepší užívat Mayu?

Čas, kdy je nevhodnější užít Mayu, může být u každého jiný. Někomu více vyhovuje dát si Mayu na lačno hned ráno, kdy se tělo teprve startuje, jiný člověk dává přednost užití v odpoledních hodinách či večer. Dle zkušeností některých našich odběratelů je lepší dávkování v ranních hodinách. Chce to vyzkoušet a pak se přizpůsobit tomu, kdy je tělo s dávkou Mayi v nejlepší harmonii.

Mohu vypít Mayu samostatně nebo je lepší ji smíchat s jiným nápojem?

To je otázka chuti, kterou má každý z nás specifickou. Díky obsahu kurkuminu, jehož chuť je výraznější a atypická, se někomu může zdát jako vhodnější řešení před samostatným užitím Mayi, ji smíchat s oblíbeným nápojem (čaj, džus apod.). To je určitě jedna z cest, jak z užívání udělat příjemný zážitek. Při výrobě jsme nechtěli přidávat do Mayi další chemické látky, které by vylepšily chuť a pravou chuť zamaskovaly. Cesta zředění s oblíbeným nápojem nám připadla mnohem přijatelnější…

Proč se musí skladovat Maya v lednici?

Snažíme se, aby doplněk stravy Maya měl co nejméně konzervantů. Z tohoto důvodu je vhodné uchovávat Mayu v lednici, případně na chladném a temném místě a po otevření spotřebovat do 35 dní.

Proč je Maya dodávána ve skleněném obale? Nehrozí při přepravě rozbití sklenice?

Maya je dodávána ve skleněném obale, protože sklo vyhovuje lépe než plast požadavkům na kvalitní obal a ochranu před slunečním zářením, kterému by obsah neměl být vystavován. Kvalitní ochrana je zajištěna nejen sklem, ale i etiketou ve formě celostního polepu metodou sleevování a kvalitním uzávěrem. Proti rozbití při přepravě je láhev chráněna vyrobenou krabicí na míru a kvalitním kartonovým obalem.

Pochází Maya z České republiky nebo má původ v zahraničí?

Ano, Maya je český produkt vyráběný na Moravě, na jehož vývoji se ale podílel tým vědců nejen z České republiky, ale i ze zahraničí.

Zpět do obchodu